System filtracji oleju

Z MOŻLIWOŚCIĄ DODANIA MODUŁOWEGO UKŁADU CHŁODZENIA 

Zaprojektowane przez nas zbiorniki filtracyjne oleju umożliwiają nawet 5-krotne przedłużenie żywotności emulsji chłodząco-smarującej oraz oczyszczenie jej na bieżąco z wszelkich nieczystości. Nasze urządzenia to konstrukcje modułowe, w których na życzenie klienta wykonujemy dodatkowy moduł odpowiedzialny za stabilizację termiczną. System filtracji chłodziwa i oleju do maszyn CNC przystosowany jest do obsługi ok. 2-3 maszyn, w zależności od ich wielkości. Nadaje się do oczyszczania oleju w obrabiarkach CNC z mikro odpadów węglika spiekanego, stali szybkotnącej HSS, czy ceramiki. W JG M.A.T. dostosowujemy wkłady filtracyjne do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Chcesz sprawdzić dokładną specyfikację naszego systemu i możliwości konfiguracji? Kliknij przycisk poniżej i sprawdź wszystkie najistotniejsze parametry.

System filtracji oleju i chłodziwa JG M.A.T

DLACZEGO WARTO WYKORZYSTYWAĆ SYSTEMY FILTRACJI OLEJU?

Technologia filtracji pozwala wydłużyć żywotność oleju nawet pięciokrotnie! Na skutek oddziaływania m.in. temperatury, tlenu, cząstek katalitycznych metali: żelaza i miedzi oraz wody, w oleju dochodzi do reakcji chemicznych w tym do utleniania. Filtracja pozwala pozbyć się z oleju cząsteczek stałych w tym metali – katalizatorów utleniania. Dzięki temu można zastosować olej powtórnie.

 

Pięciokrotne wydłużenie żywotności emulsji

Obecnie emulsje chłodząco-smarujące to produkty wysoce zaawansowane technologicznie – nowoczesne emulsje i roztwory potrafią bowiem bardzo dużo. Począwszy od wydłużenia żywotności narzędzi, przez ochronę antykorozyjną, aż po eliminację problemów skórnych operatorów maszyn. W celu zachowania ich najważniejszych właściwości, niezbędna jest odpowiednia filtracja i zadbanie o ich jakość. Jej brak skutkuje obniżeniem jakości obróbki i komfortu pracy operatorów.

 

Zachowanie najważniejszych właściwości oleju

Oferowane przez nas systemy filtracji oleju i chłodziwa to rozwiązania ekonomiczne. Zbiorniki zostały pobawione zbędnej elektroniki, dlatego cechują się niską ceną oraz wysoce zoptymalizowanym poborem prądu. Brak rozbudowanych systemów elektronicznych ogranicza również ryzyko uszkodzeń i częstych serwisów do minimum.

Systemy filtracji chłodziwa JG MAT to rozwiązania ekonomiczne

Wkłady filtracyjne montowane w naszych systemach filtracji są dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Mogą separować różne rodzaje materiałów, w tym m.in. węglik spiekany, stal szybkotnącą czy ceramikę. Oferujemy wkłady na bazie filtrów lub worków – wszystko w zależności od separowanego materiału. Dodatkowo świadczymy bezpłatną wymianę filtrów w systemach– zabierzemy Twój zużyty filtr i wymienimy na nowy. Bez żadnych ukrytych kosztów.

Bezpłatna wymiana filtrów w systemach filtracji chłodziwa

Systemy filtracji emulsji chłodząco-smarujących wspierają procesy szlifowania. Nie ma wątpliwości, że odpowiednio dobrana emulsja wpływa na szereg procesów obróbczych. Bez odpowiedniej filtracji taki płyn szybko traci swoje właściwości, a to obniża prędkość obróbki – przede wszystkim jej jakość i dokładność. Przekłada się to również na trwałość ściernic. Brak odpowiedniego oczyszczania ściernicy w trakcie obróbki przyspiesza jej zużycie, a długotrwale potrafi niejednokrotnie ją trwale uszkodzić, zmuszając do wymiany na nową, co generuje niezamierzone wydatki.

System filtracji chłodziwa wspiera proces szlifowania

Systemy filtracji oleju i chłodziwa JG M.A.T. produkujemy w sposób modułowy. To znaczy, że możliwe jest jego zamówienie z dodatkowym modułem chłodzącym. Dlaczego stabilność termiczna jest tak istotna? Każdy z materiałów cechuje się określoną rozszerzalnością temperaturową. To sprawia, że jeżeli maszyna ma być dokładna i powtarzalna, proces obróbki musi być stabilny termicznie. System filtracji z modułem chłodzącym gwarantuje stałą temperaturę, poprawiając dokładność obróbki i precyzję wykończenia elementów.

Modułowa budowa systemu filtracji chłodziwa JG MAT

Robert Bielak

Kierownik Projektu

Telefon: +48 88 420 83 59

Potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania?

Zapraszam do kontaktu. Z chęcią odpowiem Ci na wszystkie pytania i doradzę w dobraniu odpowiedniego systemu filtracji oleju.

Skontaktuj się z nami

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest JG PRECISION TOOLS. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Klikając WYŚLIJ, akceptują Państwo wszystkie powyższe warunki.